Gazowanie pryzmy zboża.

Gazowanie magazynów zbożowych czyli dezynsekcja gazowa zboża na pryzmie. Gazowanie magazynów zbożowych i zboża na pryzmie: Kętrzyn, Bartoszyce, Suwałki, Mońki, Białystok, Ciechanów, Działdowo, Nidzica, Sępopol, Olecko, Ełk, Sokółka, Barczewo, Ostróda, Olsztynek, Giżycko, Grajewo , Szczuczyn . Działamy na terenie warmińsko mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, pomorskiego ,kujawsko pomorskiego.

Gazowanie magazynów zbożowych czyli dezynsekcja gazowa zboża na pryzmie to inaczej Zwalczanie robaków zbożowych – wołek, trojszyk, omacnica, mkliki, pleśniakowiec, strąkowiec, itd.

Masz problem z robakami w zbożu ? Nie wiesz jak je wytępić ? Słyszałeś, że można gazować magazyny i pryzmy zbożowe ? Nie wiesz jak to bezpiecznie i skutecznie zrobić ? Nie chcesz ryzykować zdrowia i życia stosując środki z pierwszej klasy toksyczności ?

Jeżeli szukasz na powyższe pytania odpowiedzi to możemy ci w tym pomóc i zrobić to za Ciebie. Działamy gazowaniu zboża od 2007roku. Posiadamy 16 lat doświadczenia i aktualne pozwolenie na stosowanie gazów do zwalczania szkodników zboża metodą fumigacji !!!

Mamy doświadczenie w fumigacji big bagów, worków, kontenerów i produktów luzem w silosach i magazynach. Gazowaliśmy silosy małe 20tonowe jak i średnie 500tonowe. Gazowaliśmy magazyny z 10 tonami zboża jak i z 3000 ton zboża. Więc wątpię, aby nas coś zaskoczyło.

Zwalczamy: wołek zbożowy, trojszyk ulec, rozkruszek mączny, omacnica spichrzanka , omacnica ryżanka, mkliki mączne, rozpłaszczyk rdzawy, pleśniakowiec lśniący, spichrzel surynamski, skośnik zbożowiaczek, skórnik słoniniec, skórek zbożowy, przykrótek półskrzydły, rogatek spichrzowy, strąkowiec fasolowy, świdrzyk cygarowiec, trojszyk gryzący, ukrytek mauretański,wołek kukurydzowy i inne w zbożu, w paszy, w silosie lub magazynie ?

Nie wiesz jak sobie z tym poradzić ? Zrobimy to za Ciebie.

Najlepszą metodą zwalczania szkodników ziarna składowanego jest gazowanie magazynów zbożowych z firmą KRISOFF ! 🙂

Gazowanie zboża, produktów mączno – zbożowych w silosach i magazynach .

fumigacja magazynu

Fumigacja zboża w pryzmie

Firma KRISOFF wykonuje zabiegi gazowania zboża w magazynach , na pryzmach, w silosach , w big bagach , w kontenerach oraz w przechowalniach.

Fumigacje magazynów i pryzm  zbożowych wykonujemy używając fosforowodoru na co posiadamy specjalne uprawnienia .

Działanie środka polega na uwalnianiu w obecności wilgoci atmosferycznej bardzo trującego gazu.

Przed zabiegiem obiekt należy dobrze przygotować,aby poprawnie wykonać fumigację, a środek stosować ściśle według obowiązującej szczegółowej instrukcji stosowania.

W trakcie zabiegów fumigacji, jak i po oferujemy pomiary stężenia gazu !!!

Po gazowaniu zboża na pryzmie należy wykonać pomiary na zawartość fosforowodoru, aby mieć pewność, że zboże jest już bezpieczne do konsumpcji lub do sprzedaży.

Zabezpieczenie pustych magazynów i silosów przed żniwami. Godne uwagi jest wykonywanie przed żniwami dezynsekcji pustych pomieszczeń środkami owadobójczymi w celu nie dopuszczenia do przedostania się szkodników mączno zbożowych z wcześniejszego składowania ziarna do nowego. Większość dużych producentów i skupów tak robi i jest to już dla nich normą !

Wykonanie takiej dezynsekcji można wykonać wykonując zabiegi zabezpieczające magazyny zbożowe takie jak :

 •  zamgławianie termiczne środkami owadobójczymi w magazynach
 • zamgławianie ULV w magazynach
 • opryski grubokropliste magazynów zbożowych .

Ile kosztuje gazowanie zboża na pryzmie ? To nie kilogram cukru , to usługa , więc jest duża ilość czynników brana pod uwagę. Więc cena gazowania zboża też od nich zależy.

Fumigacja zboża w pryzmie zaczyna się w firmie KRISOFF od 500zł do 50 ton i jest to cena minimalna, od której zaczynamy jakiekolwiek działania. Następnie wszystkie dodatkowe koszty zwalczania szkodników w pryzmie zboża zależą od tego:

 • ile faktycznie jest ton do zrobienia
 • jak wygląda magazyn,
 • jaka jest szczelność budynku.
  • Inna cena będzie przy magazynie typu blaszak ,
  • inna w nieszczelnej stodole ,
  • inna cena będzie przy zwalczaniu wołka ,
  • inna przy trojszyku lub omacnicy, ponieważ każdy z tych szkodników inaczej się rozchodzi po magazynie i innego rozwiązania to potrzebuje.
 • jakie są temperatury i wilgotność
 • jak duże jest porażenie szkodnikami
 • w jakim stanie jest zboże
  • są duże skorupy i bryły
  • czy jest zleżałe i zbite
  • czy może jest sypkie
  • jak jest usypane czy w jednej pryzmie czy w kilku kupkach
 • ile zostanie zastosowane środka czyli jaka dawka zostanie podana
 • jak środek będzie aplikowany
 • jaki środek zostanie zastosowany , każdy ma inną swoją cenę
 • czy ziarno (pszenica, żyto, jęczmień , pszenżyto,owies,proso, sorgo) , zioła, nasiona ,
 • czy fumigacja ma być bez pozostawienie pyłu po fumigacyjnego
 • odległości do Miejscowość, do której trzeba dojechać czyli do ceny gazowania pryzmy należy doliczyć też koszty dojazdu.

Przy większych ilościach zboża czyli od 500ton w górę ceny ustalamy na większych rabatach.

Chciałbyś zwalczyć szkodnik w swoim zbożu i porozmawiać o swojej sytuacji ?

W związku z tym zadzwoń tel 789 270 887 .

Pracujemy na terenie województw warmińsko mazurskiego , podlaskiego , mazowieckiego , kujawsko pomorskiego i pomorskiego m.in. : Mrągowo , Nidzica , Nowe Miasto Lubawskie , Olecko , Olsztyn , Olsztynek , Orneta , Miłakowo , Miłomłyn , Młynary , Lubawa , Chorzele , Ostrów Mazowiecka , Płońsk , Płock , Pułtusk , Wyszków , gazowanie silosów zbożowych Ciechanów . Fumigacja Mława , Piecki , Przasnysz , Mońki , Morąg, Orzysz, gazowanie silosów Ostrołęka , Ostróda, Pasłęk , Pasym, Pieniężno, Pisz, Reszel, Ruciane-Nida, Ryn, Gdynia, Gdańsk, gazowanie zboża Białystok : Elbląg, Sępopol, Susz, Szczytno, Suwałki, Węgorzewo, Zalewo, Żuromin. gazowanie zbożowych silosów Augustów, Barczewo , Bartoszyce , Biała Piska , Biskupiec , Bisztynek , Braniewo , Dobre Miasto, Działdowo, Dzierzgoń , Ełk , Frombork, Giżycko, Gołdap, Górowo Iławeckie , gazowanie silosów ze zbożem Iława, Jeziorany, gazowanie zboża Kętrzyn, Kisielice, Korsze, Kolno, Łomża, Jaświły Łapy, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Grajewo, gazowanie silosów Suwałki , Sejny , Sokółka , Lidzbark, Lidzbark Warmiński , Lubawa, Mikołajki.

Nie ma Twojej miejscowości ? Zadzwoń to ustalimy czy damy radę ci pomóc i ile to będzie kosztowało. Tel 789 270 887

Zajrzyj do nas na Facebooka https://m.facebook.com/p/Krisoff-100051158602762/

Zajrzyj do nas na Youtube jest kilka filmów o zbożu

https://www.youtube.com/@krisoffkrzysztofbugnacki